طراحی کلینیک زیبایی

راهنمای جامع اصول طراحی کلینیک زیبایی

در طراحی کلینیک زیبایی برای ایجاد محیطی مناسب برای جراحی‌های زیبایی که هدف آنها صرفاً فراتر از اهداف درمانی برای هر چه زیباتر شدن انسان‌ها است، باید اقدمات فکر شده‌ای را انجام دهیم.
دکوراسیون داخلی کلینک زیبایی یک جریان چند وجهی است. از یکسو با قوانین محدود کننده نظام سلامت روبرو هستیم و از طرفی دیگر باید بتوانیم تا فضایی هر چه جذاب‌تر، زیباتر و در عین ‌حال اعتماد برانگیز در مراجعین ایجاد کنیم. مراجعین کلینیک‌های زیبایی عموماً انسان‌های حساس و گاهاً سخت‌گیری هستند که به حس اعتماد در مهارت پزشک معالج خود نیاز دارند. آنها با کنجکاوی پیوسته در جستجوی این اعتماد هستند و با طراحی داخلی کلینیک زیبایی می‌توانیم از همان ابتدا در نگاه آنها جایگاهی حرفه‌ای و کاربلد داشته باشیم. در این مقاله از فرلی دیزاین به نکته‌هایی جامع از اصول طراحی کلینیک زیبایی می‌پردازیم.

نگاهی به اصول طراحی کلینیک رادیولوژی

در رادیولوژی با انواع تجهیزات عکس‌برداری پزشکی کار می‌کنیم تا بتوانیم از این تکنیک در تشخیص بیماری‌ها و درمان آنها استفاده کنیم. عکس‌برداری رادیولوژی با تکیه بر قدرت اشعه X قادر است تا عمق ناپیدای بدن ما را نمایش دهد. البته حضور چنین تجهیزاتی با قابلیت تولید اشعه X استفاده از آنها را تخصصی‌تر خواهد کرد. طراحی کلینیک رادیولوژی نیز با محوریت استفاده از تجهیزات عکس‌برداری پزشکی انجام می‌شود.
امروزه روش‌های عکس‌برداری پیشرفت قابل ‌توجهی کرده‌اند و حالا با جمع بزرگی از تجهیزات مدرن روبرو هستیم که لازم است تا طبق استانداردهایی نصب ‌شده و مورد استفاده قرار بگیرند. روش‌های رادیولوژی شامل عکس‌برداری اشعه ایکس، سونوگرافی، توموگرافی کامپیوتری (CT)، پزشکی هسته‌ای، تصویربرداری پوزیترونی (PET) و یا تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) است. یک کلینیک رادیولوژی ممکن است به تمامی این روش‌ها مجهز شود و یا فقط از یک یا چند تکنیک عکس‌برداری استفاده کند. در هر صورت به رعایت اصول و قوانین طراحی کلینیک رادیولوژی نیاز داریم. اما این اصول چه هستند؟ در این مقاله از فرلی دیزاین به نکته‌هایی پایه از روش طراحی کلینیک رادیولوژی می‌پردازیم.

طراحی-کلینیک-روانشناسی

طراحی کلینیک روانشناسی + 9 تکنیک

برای آنکه بر زوایای پنهان ابعاد شخصیتی و مشکلات روانشناسی بیماران مسلط شویم، باید آنها را در مکانی با دکوراسیون مناسب پذیرا باشیم. این نکته کلیدی سنگ ‌بنای برنامه‌های ما برای طراحی کلینیک روانشناسی است.
مراجعین کلینیک‌های روانشناسی آدم‌های حساسی هستند که به دلیلی از مشکلاتی روحی، جسمی و یا وسواس‌های فکری رنج می‌برند. چنین افرادی ناخودآگاه حتی نسبت ‌به محیط اطراف خود عکس‌العمل نشان می‌دهند. وقتی می توانیم با روح و روان این افراد ارتباط برقرار کنیم و آنها را در شرایطی اطمینان ‌بخش از حضور در نزد پزشکی مطمئن آسوده سازیم، که در نگاه آنها جذاب، الهام‌بخش و کارآزموده دیده شویم. این ‌همه وقتی اتفاق می‌افتد که از اصول طراحی کلینیک روانشناسی برای ارائه خدمات مناسب به بیماران استفاده کرده باشیم.

نکته‌هایی-از-روانشناسی-کودک-در-طراحی-مطب

دکوراسیون مطب اطفال در تیم فرلی دیزاین

کودکان از نگاهی متفاوت با ما، دنیای اطراف خود را جستجو می‌کنند. آنها از بودن در مکان‌هایی با رنگ‌های شاید همراه حس کودکانه لذت می‌برند. این کودکان حتی در دوره بیماری نیز از این دنیای زیبای خود فاصله نمی‌گیرند. دکوراسیون مطب اطفال بهتر است تا همگام با این دنیای جذاب کودکانه شکل‌ گرفته باشد.
کودکان در دوره بیماری بی‌تاب‌تر هستند. آنها دلیل رنج خود را نمی‌دانند و قطعاً حضور در مکانی خشک و بی‌روح آنهم برخورد با آدم‌هایی که نمی‌شناسند، بیشتر آنها را مضطرب کرده و حتی ممکن است به ناآرامی بیانجامد. قطعاً کودکان بیمار، مقصر این ناآرامی نیستند؛ بلکه محیط خشک مطب آنها را بی‌اعتماد کرده و آزرده‌ خاطر می‌سازد. اما می‌توانیم با تکنیک‌های طراحی دکوراسیون مطب اطفال حس اعتماد را در این انسان‌های کوچک برانگیزیم. البته در نظر داشته باشید که دیزاین مطب اطفال باید با گروه سنی کودک و نوجوان همخوانی داشته باشد. در عین ‌حال برای تمامی نیازهای پروسه تشخیص بیماری کودکان آماده باشد. همچنین لازم است تا با نگاهی کارشناسی شده از اصول روانشناسی کودک در طراحی مطب اطفال استفاده شود. در این مقاله از فرلی دیزاین قصد داریم تا به کلیاتی از اصول طراحی داخلی مطب اطفال بپردازیم.

طراحی میز کارشناسی

طراحی میز کارشناسی با 6 فاکتور ساده اما کلیدی

در محیط‌های اداری و خدماتی همه کارمندان و حتی مراجعین به استفاده از میزهای حرفه‌ای با طول و عرض مناسب با ارتفاع استاندارد نیاز دارند. این میز باید پاسخ‌گوی تمام فعالیت‌های اداری کارمندان باشد و از قابلیت کافی برای بایگانی برخی مدارک، نظم مناسب فعالیت‌های اداری، فضای کافی برای قرار دادن تمامی ابزارها و تجهیزات اداری و… برخوردار باشد. برای این منظور به تکنیک‌های ساده اما حرفه‌ای از اصول طراحی میز کارشناسی نیاز داریم.
طراحی میز کارشناسی در سطح فعالیت‌های جاری شامل محیط‌های اداری، آموزشی، خدماتی، مراکز عمومی و حتی دیزاین اتاق مطالعه و کار در فضاهای خانگی می‌شود. طول این میزها معمولاً در بازه ۹۰ الی ۲۵۰ سانتی‌متر متغیر است؛ اما همگی آنها دارای ارتفاع استاندارد 75 سانتی‌متری هستند. طراحی میز ال کارشناسی نمونه متداولی است که حالا در عموم فضاهای اداری و خدماتی معمول شده‌ است. حتی می‌توانیم اصول طراحی میز مدیریت را نیز در این دسته‌بندی قرار دهیم. در کل با یک سری از میزها همراه ابعاد استاندارد و طراحی ارگونومیک برای کارهای اداری سروکار داریم که در این مقاله از فرلی دیزاین به بحثی جامع درباره تمامی جزئیات همراه با 6 اصل ساده اما کلیدی از آنها می‌پردازیم.

طراحی سالن کنفرانس تخصصی

طراحی سالن کنفرانس تخصصی

اگر به طراحی سالن کنفرانس نیاز دارید، FurliDesign تیمی است که می توانید با آن تماس بگیرید. ما یک تیم طراحی حرفه ای هستیم و در طیف وسیعی از راه حل های طراحی اتاق کنفرانس تخصص داریم. ایده های طراحی اتاق کنفرانس ما کارآمد و خلاقانه طراحی شده اند تا حداکثر موفقیت را برای سازمان شما تضمین کنند. در گروه فرلی دیزاین، ما به دلیل تبدیل فضاهای اداری به مکان‌هایی که مردم دوست دارند کار کنند، شناخته شده ایم. طراحی داخلی دفتر کار و طراحی اتاق کنفرانس گرایش های تخصصی ماست و چیزی که ما بیشتر به آن علاقه داریم، زنده کردن ایده‌های تخیلی است و اطمینان حاصل می کنیم که اتاق کنفرانس شما سازنده و با بالاترین استانداردها طراحی شده است.

ملاحظات-طراحی-سیستم-صوتی-سالن-همایش

ملاحظات طراحی سیستم صوتی سالن همایش

گروه فرلی مجری تخصصی تجهیز سیستم‌های صوتی و تصویری سالن‌های همایش و اتاق‌‌های کنفرانس است. کارشناسان فرلی دیزاین با بررسی سالن همایش و تحلیل امکانات و قابلیت‌‌های فنی فضا بهترین الگوی طراحی سیستم صوتی سالن آمفی تئاتر را طراحی کرده و آن را با مدرن‌ترین تجهیزات پیاده سازی ‌می‌کنند. اما این تجهیزات کلیدی در طراحی سیستم صوتی سالن همایش چه هستند؟ در ادامه به کلیاتی عمو‌می‌ اما کاربردی از روش طراحی تا تجهیزات به کار رفته در عموم سیستم‌های صوتی مخصوص سالن‌های آمفی تئاتر اشاره ‌می‌کنیم.

6-قدم-برای-طراحی-سالن-همایش-افتتاحیه

6 قدم برای طراحی سالن همایش افتتاحیه

سالن‌های همایش بخشی از معماری ساختمان‌های اداری و خدماتی هستند. معمولاً مهندسین طراح ساختمان از قبل برای حضور همگانی افراد پیش‌ بینی کرده‌اند و برای این منظور فضاهایی فراخ با الگوی طراحی انواع سالن همایش را در معماری بنا می‌گنجانند. اما به صرف بهره‌مندی از سالن بزرگ نمی‌توانید میزبان مراسم‌های افتتاحیه باشید. این سالن‌ها باید در نگاهی هوشمندانه برای چنین رویدادهایی آماده شوند. طراحی سالن همایش برای مراسم‌های افتتاحیه شامل چند فاز می‌شود که در این مطلب همراه با تجربیات گروه فری دیزاین مجری تخصصی طراحی فضاهای ساختمانی به آنها اشاره می‌کنیم.

روش-های-دکوراسیون-اتاق-مدیریت

روش های دکوراسیون اتاق مدیریت

اتاق مدیریت مهمترین فضای اداری است که باید برتر و مفیدتر از دیگر فضاهای اداری چیدمان شود. ظاهر این اتاق معرف شخصیت کاری مدیر مجموعه است و می‌تواند در نحوه ارتباط با کارمندان و یا برگزاری جلسات با مهمانان اداره تأثیرگذار باشد. توجه به دکوراسیون اتاق مدیریت باعث ارتقاء جایگاه اداری مجموعه می‌شود. همچنین به مدیر مجموعه کمک می‌کند تا رویکرد بهتری در نظم کاری داشته باشد و در انجام وظایف خود مفیدتر ظاهر شود.
دکوراسیون اتاق مدیریت قرار نیست الگویی کاملاً متفاوت از دیگر فضاهای اداری را دنبال کند. بلکه برعکس این فضا باید همسو با سبک معماری ساختمانی و دیگر اتاق‌های اداره طراحی‌ شده باشد. اما روش طراحی آن متفاوت است. ملزومات طراحی اتاق مدیریت با ملزومات در دیگر فضاهای اداری فرق می‌کند. تا جاییکه ما را با یک سبک تخصصی از طراحی داخلی روبه‌رو خواهد کرد.
دکوراسیون اتاق مدیریت، بحث تخصصی در فضاسازی‌های اداری است. در این بحث قرار است چیدمان فضا را مطابق با نیاز مدیریتی مجموعه انجام دهیم. اتاق مدیریت مرکز جریان‌های اداری است. این اتاق مکان حضور کارمندان، مهمانان و حتی برگزاری جلسات اداری است. البته تمامی این جریان‌ها باید تحت نظارت کامل مدیر مجموعه قرار بگیرد. در این مقاله از تیم تحریریه گروه فرلی دیزاین به ایده‌هایی جذاب اما هدفمند از دکوراسیون اداری اتاق مدیریت می‌پردازیم.