شرکت اجرا معماری داخلی تجاری

طراحی و ساخت یک مجتمع تجاری با در نظر گرفتن بستر مناسب فعالیت کسب‌وکارها انجام می‌شود. مجتمع‌های تجاری باید برای تعامل با فضای کسب‌وکار شکل ‌گرفته باشند. فضایی که قرار است برای اهداف تجاری شده در ارتباط مفید و سازنده میان مشتریان و کارفرمایان طراحی شود. اجرای معماری داخلی تجاری با هدف ایجاد چنین بسترهایی شکل‌ گرفته است. گروه معماری فرلی دیزاین با نگاهی حرفه‌ای و خلاقانه برای هر نوع طراحی فضاهای تجاری برنامه دارد. در این گروه قرار است تا محیط تجاری شما را به یک ساختار تعامل محور با مشتریان و ارتباط سازنده برای فروش مناسب کالاها برسانیم.
اجرای معماری داخلی تجاری هنر چیدمان محیط براساس اهداف تجاری است. در هر محیط تجاری قرار است کالاهایی و یا خدماتی عرضه شوند. چنین محیطی باید برای حضور مناسب مشتریان و مراجعه‌کنندگان برنامه‌ریزی شده باشد. در عین ‌حال لازم است تا در بستری مناسب از فضایی هارمونیک و زیبا شکل بگیرد.

شرکت اجرا معماری داخلی تجاری
مرحله پیش طراحی و اجرا مجتمع تجاری

مراحل طراحی و اجرای معماری داخلی تجاری

در گروه معماری فرلی دیزاین برای اجرای هر پروژه یک مسیر مدون تنظیم شده‌ است. این مسیر شامل پنج مرحله می‌شود که به‌ قرار زیر هستند.

  • طراحی شماتیک
  • توسعه طراحی
  • اسناد قرارداد
  • مناقصه
  • مدیریت قرارداد

شما با حاضر شدن در نزد کارشناسان گروه فرلی دیزاین پروژه‌های خود را در این مسیر مدون و طی شدن این پنج مرحله انجام می‌دهید. البته ممکن است برای برطرف شدن نیازهای یک پروژه خاص برخی آیتم‌های این مسیر پنج‌گانه تغییر نماید. اما در کل قرار است هر پروژه طراحی معماری داخلی را با نگاهی حرفه‌ای و هدفمند در تعامل مفید با کارفرما و در فضایی شفاف و ساختاریافته انجام دهیم.

مرحله پیش طراحی و اجرای مجتمع تجاری

پیش طراحی اولین قدم جدی برای اجرای معماری داخلی تجاری است. در این مرحله به بررسی فضای تجاری و تهیه اطلاعات مفید از پلن ساختمان می‌پردازیم. قرار است در پیش طراحی برای فضاسازی متناسب با شخصیت کار تجاری، سبک فضای تجاری و حتی نیازهای مشتریان برنامه‌ریزی کنیم. در این مرحله به چگونگی فضاسازی محیط تجاری می‌پردازیم و قرار است طرحی مقدماتی با در نظر گرفتن استعدادهای فضا و نیازهای آن تهیه شود. از طرفی در این مرحله به انجام مشاهدات و مستندسازی از شرایط موجود محل پروژه پرداخته می‌شود. به ‌هر حال قبل‌ از آغاز مراحل اجرایی معماری داخلی باید از تمامی امکانات محیط، محدودیت‌ها و هر نوع شرایط خاص محیطی اطلاع داشته باشیم.
مستندسازی و انجام مشاهدات مستلزم بررسی کامل محیط تجاری است. حتی زمین، نوع ساختمان، حدود ملکی و هر نوع فضای ساختمانی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. در این ‌میان به نکات متعدد مانند نحوه دسترسی به مجتمع تجاری، چگونگی ارتباط مجتمع با محیط اطراف، شرایط آب‌وهوایی منطقه، نوع مردم ساکن در منطقه و سلایق آنها و البته هر نوع مقررات حین اجرای پروژه توجه می‌شود. زمان اجرای این مرحله دو الی چهار هفته است.

چرا طراحی داخلی تجاری بسیار مهم است؟
نکات طراحی معماری داخلی اداری

مرحله طراحی شماتیک مجتمع تجاری

پس‌ از کسب اطلاعات مقدماتی و مستندسازی‌های لازم، پروژه وارد فاز طراحی می‌شود. البته قرار است در اولین قدم یک طراحی شماتیک شده برای دستیابی به دیدی عینی از پروژه صورت پذیرد. در این مرحله پس ‌از درک امکانات محیط و اطلاع از تمامی نکات می‌توانیم طراحی فرم مقدماتی پلن و شکل پروژه را آغاز کنیم. چگونگی استفاده از متریال‌ها و یا جانمایی امکانات و خدمات جزئیاتی هستند که بعداً بررسی می‌شوند.
در مرحله طراحی شماتیک جلسات متعددی میان کارفرما و طراحان برگزار می‌شود. قرار است در خلال این جلسات به ایده‌هایی مناسب از طراحی مجتمع دست پیدا کنیم. در این‌باره از تصاویر پروژه‌های دیگر و یا طرح‌های دستی و خلق مدل‌ها برای پیدا کردن ایده و طراحی مقدماتی بنا استفاده می‌کنیم.
قاعدتاً در طراحی شماتیک به تعامل با کارفرما نیاز داریم. ما در گروه فرلی دیزاین به ‌طور کامل همراه ایده‌های شما هستیم. قرار است سلایق و خواسته‌های شما از طراحی معماری داخلی تجاری را بررسی کنیم و براساس این نظرات و در نظر داشتن امکانات فضا برای طراحی شماتیک اقدام کنیم. تمامی ایده‌ها و نقشه‌ها با توجه به نظرات شما و یا خواسته‌های شما اصلاح می‌شوند تا در نهایت به یک طرح نهایی و توافق شده دست پیدا کنیم. مرحله طراحی شماتیک در طول یک الی دو هفته انجام می‌شود.

مرحله طراحی و توسعه مجتمع تجاری

در این مرحله قرار است نقشه‌های نهایی پس ‌از توافق کارفرما با طراحان را پیاده‌سازی کنیم. اما این پیاده‌سازی باید براساس فرم پلان ساختمان و ملاحظات و امکانات موجود در آن انجام شود.
تعریف و توسعه پروژه اولین قدم در اجرای این مرحله است. لازم است تا دورنمایی از مشخصات کلی پروژه داشته باشیم و مجموعه‌ای از نقشه‌های اجرایی پروژه را تهیه کنیم. در نهایت نیز باید برآوردی کامل از هزینه اولیه اجرای پروژه تنظیم شود.
مرحله طراحی و توسعه فاز اجرایی از طراحی معماری داخلی تجاری است. در پایان این مرحله نمای بیرونی ساختمان تجاری به‌ طور کامل طراحی می‌شود. همچنین هر نوع فضاسازی داخلی از چیدمان کامل محیط‌های تجاری انجام می‌پذیرد. در پایان این مرحله دید کاملی از نوع فضای تجاری داریم. می‌توانیم ابعاد فضاها را نهایی کرده و برای طراحی فضاها مصالح مناسب در حجم کافی تهیه کنیم. در این مرحله از مهندسین سازه استفاده می‌شود تا هر نوع طراحی و تغییر فضاها و نماها با در نظر گرفتن پتانسیل فنی سازه انجام پذیرد. این مرحله در مدت‌ زمان 8 الی 12 هفته انجام می‌شود.

مرحله طراحی شماتیک مجتمع تجاری
مرحله اسناد ساخت و ساز مجتمع تجاری

مرحله تنظیم اسناد در ساخت‌وساز مجتمع تجاری

در حین طراحی هر پروژه عمرانی و آغاز مراحل اجرایی به اسناد دقیق و مفید از مراحل ساخت‌وساز نیاز دارید. در این‌باره گروه فرلی دیزاین از مدرن‌ترین روش‌های تنظیم اسناد ساختمانی استفاده می‌کند. فرلی دیزاین نقشه‌های طراحی هر پروژه را به مجموعه‌ای کامل و دقیق از اسناد استاندارد ساختمان تبدیل و در اختیار شما قرار می‌دهد. این نقشه‌ها در بیانی استاندارد شامل تمام جزئیات، ابعاد و یادداشت‌های لازم هستند. به شکلی که یکسری نقشه‌های کامل در اختیار سازنده قرار خواهد گرفت.
در نقشه‌های طراحی ‌شده فرلی دیزاین به تمام جزئیات عمرانی و معماری بنا پرداخته شده ‌است. در این نقشه‌ها به چگونگی اتصال اجزای ساختمانی کاملاً دقیق اشاره می‌کنیم. از تمامی متریال‌های لازم اجرای پروژه صحبت خواهیم کرد و تمامی وسایل، تجهیزات و ملزوماتی که باید نصب شوند را مشخص می‌کنیم. از طرفی تمامی نقشه‌های طراحی داخلی و یا معماری بنا را با سایز نقشه‌های مهندسی سازه و نقشه‌های مشاور هماهنگ می‌کنیم.
مدت زمان اجرای مرحله تنظیم اسناد 8 الی 12 هفته است.

مرحله انجام مشاوره و یا مذاکره طراحی مجتمع تجاری

در مرحله تنظیم اسناد تمامی نقشه‌های لازم از طراحی فضای تجاری تهیه شده ‌است و حالا باید برای فاز اجرایی اقدام کنیم. اما در این مرحله تنها نیستید و می‌توانید همچنان از خدمات فرلی دیزاین برای طی شدن فاز اجرایی استفاده کنید. فرلی دیزاین پل ارتباطی میان مشتریان و سازندگان است. ما در فرلی دیزاین با چندین مجموعه از سازندگان معتبر و کاربلد و باسابقه در ارتباط هستیم و نسبت‌ به مهارت آنها در انجام کار اطمینان داریم. خوشحال می‌شویم که پس‌ از پایان فاز طراحی، مشتریان خود را به این سازندگان ماهر معرفی کنیم.
همچنین می‌توانیم در تمام مراحل مصاحبه و تنظیم قرارداد با سازندگان تا انجام دوره‌های آموزشی در کنار شما باشیم تا به شما برای بررسی توانمندی پیمانکار اجرایی پروژه کمک کنیم. شما می‌توانید از خدمات مشاوره گروه فرلی دیزاین برای ارزیابی صلاحیت پیمانکاران بهره‌مند شوید. بسیاری از مشتریان حین اجرای مراحل طراحی با پیمانکاران در ارتباط هستند و یا بهره‌مندی از خدمات اجرایی پیمانکاران خاص را بررسی می‌کنند. اما بسیاری از آنها پس ‌از طی شدن مراحل طراحی و حین آشنایی با مهارت‌های اجرایی گروه‌های وابسته به فرلی دیزاین مانند شرکت توسعه مهندسی نیکان از خدمات تخصصی و اجرایی این پیمانکارها استفاده می‌کنند. مرحله مشاوره و بررسی صلاحیت پیمانکارها در طول 2 الی 3 هفته انجام می‌شود.

مرحله مشاوره و مذاکره مجتمع تجاری
مرحله مدیریت ساخت و ساز مجتمع تجاری

مرحله مدیریت ساخت‌وساز مجتمع تجاری

طراحی تنها فاز مقدماتی ساخت مجتمع‌های تجاری است. این در حالی است که پس ‌از پایان طراحی معماری داخلی تجاری قرار است قدم در فاز سخت و طولانی مراحل اجرای پروژه بگذارید. در تمامی مراحل اجرایی نیز می‌توانید از خدمات تخصصی گروه فرلی دیزاین استفاده کنید.
فرلی دیزاین پس‌ از تکمیل فاز طراحی و همچنین تهیه نقشه‌ها و مستندات اجرایی پروژه‌ها نسبت ‌به تمام جزئیات کار تسلط کافی دارد. لذا می‌تواند مرجع مناسب شما برای انجام مراحل مدیریت ساخت‌وساز مجتمع‌های تجاری باشد. برای این منظور کارشناسان فرلی دیزاین در بازه‌های منظم از محل پروژه بازدید می‌کنند تا روند اجرای کار و طی شدن مسیر درست هر فاز اجرایی پروژه را بررسی نمایند.
همچنین در پایان پروژه می‌توانید از خدمات فرلی دیزاین برای تهیه فهرست نهایی از گزارشات استفاده کنید. این گزارشات به‌ طور دقیق از تمامی مراحل انجام کار تهیه می‌شوند. همچنین مقدار پیشرفت اجرایی تمام مراحل پروژه گزارش داده می‌شود تا مطمئن باشید که تمامی کارها در مسیری درست و هدفمند مطابق با خواست شما در حال انجام شدن هستند.

مشاوره رایگان
طراحی و اجرای مجتمع‌های تجاری، موضوعات تخصصی در سطح مهندسی عمران و معماری فضاهای داخلی است. یک مجتمع تجاری و یا هر فضای فروش کالا و عرضه خدمات باید براساس نیاز و سلایق مشتریان طراحی ‌شده باشد. اما تا چه اندازه از اصول تجاری شده فضاهای ساختمانی اطلاع دارید؟ آیا صرف بهره‌مندی از یک مجتمع تجاری می‌توانیم خیلی عظیم مردم را برای خرید و کسب خدمات راضی نگه داریم؟ در دورانی هستیم که ایده‌های توسعه فضاهای تجاری رشد چشمگیر پیدا کرده‌اند. تا زمانی ‌که یک قدم از این ایده‌ها جلوتر نباشید، قطعاً نمی‌توانید در دایره رقابت باقی بمانید. برای بهره‌مندی از هنر معماری داخلی فضاهای تجاری می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان گروه فرلی دیزاین استفاده کنید. کارشناسان ما در فرلی دیزاین (FurliDesign) برای تمامی ایده‌ها و نیازهای شما از طراحی یک فضای تجاری محصول محور برنامه دارند و قرار است تا در آغاز یک مشاوره رایگان به شما خدماتی شایسته را عرضه نمایند.