شرکت اجرا دکوراسیون داخلی تجاری

دکوراسیون داخلی تجاری سبک خاصی در معماری فضاهای ساختمانی است که با هدف فروش کالا و یا ارائه خدمات تجاری طراحی می‌شود. در این نوع دکوراسیون به ‌دنبال خلق فضایی برای ایجاد کسب‌وکاری مناسب فروش محصولات هستیم. اگر چه مراحل طراحی دکوراسیون تجاری خود شامل نکات متنوع است؛ اما در فاز اجرایی نیز با چالش‌های جدی مواجه می‌شویم. اجرا دکوراسیون داخلی تجاری فاز پیاده‌سازی ایده‌ها و ساخت محیط بر پایه اهداف فروش کالا و محصولات است.
خدمات اجرا دکوراسیون داخلی تجاری شامل فعالیت‌های متنوع می‌شود. در مرحله اجرایی به ‌دنبال طراحی محیط نیستیم. بلکه قرار است تا راهکارهای مناسب پیاده‌سازی ایده‌ها و طراحی از دکوراسیون داخلی تجاری را میسر سازیم.

نمونه کار اجرا دکوراسیون داخلی تجاری

شرکت اجرا دکوراسیون داخلی تجاری
مراحل اجرا دکوراسیون داخلی تجاری

مراحل اجرا دکوراسیون داخلی تجاری

پس ‌از آنکه فاز طراحی را پشت سر گذاشته‌ایم و حالا می‌دانیم که قرار است از چه سبکی در دکوراسیون داخلی تجاری استفاده کنیم، لازم است تا وارد فاز اجرایی شویم. اما مراحل آغاز فاز اجرایی شامل موضوعات گسترده‌ای است. اگر چه واحدهای تجاری و نوع کالاهای عرضه شده در آنها متفاوت است و حتی در سبک‌های متفاوت طراحی می‌شوند؛ اما در فاز اجرایی با مراحل تقریباً یکسانی روبه‌رو هستیم. این مراحل از خدمات اجرا دکوراسیون داخلی تجاری به ‌قرار زیر هستند.

آماده‌سازی فضا محیط تجاری

آماده‌سازی فضا اولین قدم جدی برای آغاز عملیات‌های اجرایی است. این آماده‌سازی شامل حذف دکوراسیون قدیمی، تعمیر و سرویس تأسیسات ساختمان تجاری، حذف کف‌پوش ها و دیوارپوش های قدیمی در صورت نیاز، بازرسی و در صورت نیاز تعمیر و تعویض درب‌ها و پنجره‌ها، بررسی و تعمیرات امکانات محیط تجاری از قبیل سیستم تهویه، سیستم برق کشی، سیستم مخابرات، اینترنت. در هر صورت قرار است تا قبل ‌از هر اقدام عملی برای پیاده‌سازی دکوراسیون داخلی تجاری شرایط محیط را بررسی کرده و در صورت لزوم تعمیرات و یا تغییرات کافی را ایجاد کنیم.

الزامات محیط تجاری

فضاسازی از مراحل اصلی طراحی هر نوع دکوراسیون داخلی است. به خلق فضاهای مستقل و یا نیمه ‌مستقل با استفاده از انواع جداکننده اصطلاحاً فضاسازی گفته می‌شود. این جداکننده می‌تواند یک دیوار آجری تمام‌ عیار باشد و یا در حد یک پارتیشن شیشه‌ای و حتی نوع هدفمند نورپردازی ایجاد شود. به هر صورت هر نوع جدا کردن فضا چه برای اهداف کاربردی و یا نمایش را شامل می‌شود. فضاسازی در دکوراسیون داخلی تجاری شامل موضوعات مختلف می‌شود. ایجاد دکور، ویترین، بخش حضور کالاها، انبار، میز خدمات کارکنان و فضای بازدید مشتریان و… همگی در فهرست بلند بالای فضاسازی دکوراسیون داخلی تجاری هستند.

چیدمان محیط در دکوراسیون داخلی تجاری

چگونگی چیدمان عناصر محیطی در روش طراحی دکوراسیون داخلی تجاری از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر چه در فاز طراحی به کلیات چیدمان فضا توجه می‌شود؛ اما در فاز اجرایی است که می‌توانیم جزئیات چگونگی چیدمان عناصر محیط را به‌ درستی اجرا کنیم. ایجاد نقطه عطف در فضا از موضوعات کلیدی است. بدون حضور نقطه‌ی عطف فضای تجاری ظاهری آشفته، درهم و غیرمتمرکز دارد. چنین فضایی در جلب نگاه مشتریان ناتوان است.
نقطه عطف را گاهاً با عنوان هدایت بصری نیز معرفی می‌کنند. اصولاً هر نوع تلاش برای توجه بیشتر مشتریان به ویترین و محصولات را هدایت بصری می‌نامند. البته روش‌های اجرای هدایت بصری متفاوت است. مثلاً گاهی لازم است تا بر روی خود محصول متمرکز شویم و گاهی باید با استفاده از دیگر عناصر محیطی مانند تزئینات نظر مشتریان را به سمت محصول بکشانیم.

رنگ‌آمیزی دکوراسیون داخلی تجاری

رنگ‌آمیزی موضوع تخصصی در دکوراسیون داخلی تجاری است. اگر در بازی رنگ‌ها مهارت کافی نداشته باشید، قاعدتاً نمی‌توانید نگاه کنجکاو و البته سخت‌گیر و زیباپسند مشتریان را جذب کنید. استفاده از رنگ‌های خنثی در اجرا دکوراسیون داخلی تجاری متداول است. رنگ‌های خنثی قدرت مناسبی برای نمایش کامل محصولات دارند. اما رنگ‌های گرم به ایجاد حس برانگیختگی به‌ عنوان یک رنگ غالب کمک می‌کنند. البته ترکیب رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی تجاری بحثی تخصصی است که باید با توجه به نوع عرضه کالاها انتخاب شوند. اما در کل از مراحل اصلی در خدمات اجرا دکوراسیون تجاری هستند.

نورپردازی در دکوراسیون تجاری

نورپردازی فضاهای تجاری شامل بخش‌های متنوعی می‌شود. نورپردازی نمایش ویترین و کالاها، نورپردازی سالن و یا نورپردازی بخش ورودی تا سردر و حتی نمایش تابلوی ورودی مراکز تجاری شامل این بخش می‌شوند. با نورپردازی حرفه‌ای به‌ راحتی می‌توانیم در جلب نگاه مشتریان تأثیرگذار باشیم و فروش بهتر و حداکثری را تجربه کنیم.
نورپردازی تجاری نباید آنچنان روشن باشد که باعث خستگی چشم‌ها شده و اصطلاحاً باعث دل‌زدگی شود. در عین ‌حال نباید آنچنان کم‌اثر باشد که باعث ایجاد حس دل‌مردگی شود. نورهای تند چشم‌ها را خسته می‌کند و نورهای کم رمق در نمایش مناسب کالاها ناتوان هستند. نورپردازی عمومی برای بخش گردش مشتریان و نورپردازی موضعی یا نقطه‌ای برای نمایش ویترین و معرفی محصولات کارایی دارند. چگونگی ایجاد نورپردازی عمومی و یا موضعی در کنار بهره‌مندی از شدت روشنایی مناسب محیط تجاری از جمله خدمات اجرا دکوراسیون داخلی تجاری است.

مبلمان دکوراسیون داخلی تجاری

طراحی مبلمان از موضوعات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی تجاری است. اما در قدم بالاتر باید بتوانید مبلمان مورد نظر را ساخته و به ‌خوبی آن را در مکان تجاری نصب کنیم. طراحی مبلمان تجاری کاملاً وابسته به سبک‌ها و خلاقیت‌ها است. در این ‌میان با انواع ایده‌های طراحی مبلمان‌های رسمی، فانتزی شده و یا راحتی و حتی شیک و مجلسی سروکار داریم.
محیط تجاری فضای محدودی است که باید از تمامی فضاهای آن حداکثر استفاده را نمود. بنابراین چندان نمی‌توانیم در این فضا از میز و صندلی‌ها و یا مبلمان‌های بزرگ استفاده کنیم. مبلمان دکوراسیون داخلی تجاری معمولاً به استفاده بهینه از فضا توجه دارد. از طراحی میز خدمات مشتریان تا طراحی مبلمان برای استراحت مشتریان شامل این موضوع می‌شود که عموماً باید با توجه به نوع فضای تجاری طراحی شوند.

هزینه اجرا دکوراسیون داخلی تجاری

هزینه اجرا دکوراسیون داخلی تجاری

در فاز اجرایی باید مدیریت شده اقدام کرد. در غیر این صورت با انبوه هزینه های افسار گسیخته مواجه می شویم. این مدیریت شمال چگونگی تهیه متریال ها، چگونگی ساخت دکورها، حمل و نقل و برآورد مناسب مقدار مصالح مصرفی اجرا دکوراسیون داخلی تجاری است. با در نظر داشتن این نکات ساده اما کلیدی می توانیم بهترین و خلاقانه ترین ایده ها را در مدت زمان کوتاه و با هزینه کم به انجام برسانیم.

مشاوره رایگان
فضاهای تجاری محل کسب‌وکار و تولید درآمد هستند. مشتریان مهمترین سرمایه چنین فضاهایی هستند و لازم است تا محیط تجاری در نگاه مشتریان فضایی جذاب، هدفمند، زیبا و مفید باشد. بدون بهره‌مندی از طراحی حرفه‌ای دکوراسیون داخلی تجاری هرگز نمی‌توانیم در جذب هدفمند مشتریان موفق باشیم. برای اجرای مناسب و کم هزینه در مدت زمان کوتاه می توانید از خدمات تخصصی مشاوره رایگان گروه فرلی دیزاین استفاده کنید.
[ نمونه کار ما ]

پروژه های ما را معرفی کنید

بنر شرکت پاکنام
طراحی داخلی ساختمان اداری برای افزایش بهره‌وری شرکت پاکنام
چیدمان مبلمان اداری آریا صنعت-فرلی
طراحی و ساخت ساختمان اداری – شرکت آریا صنعت
بنر دکوراسیون داخلی مدرن اداری ساختمان توان سرما
دکوراسیون داخلی مدرن اداری ساختمان توان سرما
بنر شرکت پارس نماد
پارتیشن بندی مقرون به صرفه شرکت پارس نماد