شرکت اجرا معماری داخلی اداری

محیط اداری محل حضور کار کارمندان و مراجعه بی‌پایان مشتریان است. چنین مکانی باید از طراحی هوشمندانه، جذاب، زیبا و تأثیرگذار برخوردار باشد. در غیر این ‌صورت محیط خشک و بی برنامه فضای اداری، کارمندان را خسته و مراجعین را دل‌زده می‌کند. برای بهره‌مندی از محیط کاری پویا باید اجرای معماری داخلی اداری را جدی بگیرید.
با استفاده از تکنیک‌های درست طراحی معماری داخلی اداری می‌توانید حس همکاری کارمندان را تقویت کنید و در هر مراجعه کننده محیط اداری تأثیرگذار باشید. ما در فرلی دیزاین برای اجرای معماری داخلی اداری برنامه داریم. هدف ما تعامل سازنده با شما است. تعاملی برای درک محیط کار شما و طراحی بر پایه‌ی اهدافی که دنبال می‌کنید. ما در فرلی دیزاین مسئولانه به نیازها و خواسته‌های شما گوش می‌دهیم و قرار است ایده‌ها برای اجرای معماری داخلی اداری را بر پایه اصول ارگونومیک با در نظر داشتن قواعد مهندسی شده به ‌همراه خلاقیت‌ها و البته خواسته‌های شما تکمیل کنیم.

شرکت اجرا معماری داخلی اداری
انواع اجرا معماری داخلی اداری

انواع اجرا معماری داخلی اداری

  • اجرای کفپوش
  • اجرای دیوار پوش
  • اجرای تاسیسات ساختمان
  • سیم کشی و نصب تجهیزات برقی ساختمان
  • نصب سقف کاذب
  • کاغذ دیواری

فرآیند صحیح پروژه اجرا معماری داخلی اداری

معماری داخلی از مهارت‌های فنی اما هنرمندانه در دنیای ساختمانی است. معماری داخلی براساس نوع کاربری فضا، امکانات محیط، سطح انتظارات کارفرما و در نهایت به کار بردن ایده‌ها و خلاقیت‌ها شکل می‌گیرد. در اجرای معماری داخلی اداری نیز به تمام این المان‌ها نیاز داریم. هر پروژه ساخت معماری داخلی اداری در فرآیندی معین انجام می‌شود. در اینجا به لیستی از نکات کلیدی در اجرای معماری داخلی اداری اشاره می‌کنیم.

1) شما به برنامه‌ریزی در اجرای پروژه نیاز دارید

بدون برنامه‌ریزی و آماده‌سازی هدفمند نمی‌توانید معماری داخلی فضای اداری را آغاز کنید و در نهایت آن را به سرانجامی مناسب برسانید. برنامه‌ریزی بررسی ابعاد پروژه است. قرار است دورنمایی از هدف نهایی اجرای معماری داخلی اداری داشته باشیم. لازم است یک طرح کلی و عینی را پایه‌ریزی کرده و برای اجرای این طرح کلی برنامه‌ریزی کنیم. در غیر این ‌صورت پروژه اجرای معماری داخلی اداری در خلال کارهایی آشفته و بی‌برنامه باقی می‌ماند. ما در فرلی دیزاین قبل ‌از آغاز هر پروژه برای برنامه‌ریزی و اجرای آن اقدام می‌کنیم. در این برنامه‌ریزی قرار است خواسته‌های شما را با رعایت تمام قواعد مهندسی شده و کمترین هزینه انجام دهیم.

2) از متریال مناسب اجرا داخلی اداری استفاده کنید

از هر متریالی نمی‌توانید برای ساخت معماری داخلی اداری استفاده کنید. از طرفی قرار نیست تا با انتخاب بی‌برنامه باعث افزایش هزینه اجرای معماری داخلی اداری شویم. در انتخاب متریال هوشمند باشید. بهتر است از متریال‌های تخصصی طراحی معماری داخلی اداری استفاده کنید. در این‌باره لازم است تا اطلاعاتی مفید از انواع متریال‌ها داشته باشید. استفاده مناسب از متریال، روند اجرای معماری داخلی اداری را ساده‌تر، کم‌هزینه‌تر و البته مفید و کاربردی‌تر می‌کند.

3) از پیمانکار آگاه به اصول معماری داخلی اداری استفاده کنید

برای اجرای معماری داخلی در نهایت به حضور یک پیمانکار نیاز دارید. اما این پیمانکار باید از مهارت کافی اجرای معماری داخلی اطلاع داشته باشد. معماری داخلی اداری شبیه به دیگر فضاهای ساختمانی نیست. قرار نیست تا این محیط را شبیه به خانه‌ها و یا هر فضای دیگری طراحی کنیم. آگاهی از چگونگی پیاده‌سازی اتوماسیون اداری، دانش بهره‌مندی مفید از فضاها، اطلاع از اصول ارگونومیک در فعالیت‌های اداری، توان پیش ‌بینی روند اجرای کار در محیط اداری از مهارت‌های کلیدی پیمانکار اجرای معماری داخلی اداری است. برای این منظور می‌توانید از خدمات تخصصی فرلی دیزاین بهره‌مند شوید.

4) یک چارچوب زمانی تنظیم کنید

برای پروژه اجرای معماری داخلی اداری یک چهارچوب زمان‌بندی شده تعیین کنید. باید از زمان پایان کار اطلاع داشته باشید. همچنین لازم است تا برنامه زمان‌بندی اجرای مراحل مختلف پروژه تعیین ‌شده باشد. حضور برنامه زمان‌بندی شده، روند اجرای کار را سریع‌تر می‌کند. همچنین در هماهنگ شدن بخش‌های مختلف پروژه تأثیرگذار است و هر کسی چه پیمانکار و چه کارفرما از سرعت پیشرفت کار اطلاع دقیق دارد. در عین ‌حال می‌توان برای بهره‌مندی مفید از فضا برنامه‌ریزی نمود.

5) از تعادل مناسب اطمینان حاصل کنید

ایجاد تعادل از موضوعات کلیدی در دنیای معماری داخلی است. معماران طراحی داخلی برای چیدمان و فضاسازی هر محیط ساختمانی و ایجاد تعادل میان اجزای اتاق فکر می‌کنند. این تعادل در چیدمان مناسب اجزای اتاق و پر کردن فضا مطابق با ویژگی‌های ساختمان شکل می‌گیرد. به ‌عنوان مثال معمار طراحی داخلی همواره با در نظر داشتن ویژگی‌های اتاق مانند درها و پنجره‌ها شروع به چیدمان عناصر محیط کرده و سعی می‌کند تا بخش‌های الحاقی اتاق را در تعامل با المان‌های محیطی فضا قرار دهد. شما نمی‌توانید جای درها و پنجره‌ها را تغییر دهید. اما می‌توانید فضا را در تعادل با این عناصر محیطی چیدمان کنید.

جزئیات در اجرای معماری داخلی

جزئیات در اجرای معماری داخلی

معماری داخلی از کنار هم قرار گرفتن عناصر محیطی شکل می‌گیرد. اما قرار است تا در چیدمان عناصر محیطی هدفمند باشیم. شما می‌توانید هر فضای ساختمانی را با هر نوع متریال و یا عناصر محیطی پر کنید. اما ممکن است به یک الگوی هدفمند و تأثیرگذار دست پیدا نکنید. هنر معماری داخلی در چیدمان هدفمند با رعایت اصول ارگونومیک و خلق فضایی زیبا و هارمونیک است. در طراحی معماری داخلی اداری این موضوع چالش‌ برانگیزتر است. زیرا قرار است در خلال تمام ایده‌ها برای طراحی داخلی فضا و روند اجرای کار اداری نیز برنامه‌ریزی کرده باشیم.
عدم نصب درست کفپوش‌ها و دیوارپوش ها به شکلی که درز و یا شکافی میان آنها باشد، عدم اجرای صحیح تأسیسات ساختمان اداری، عدم توجه به نحوه استاندارد نورپردازی محیط و حتی عدم بهره‌مندی از مبلمان مناسب محیط اداری و یا عدم توجه به پوشش پنجره‌ها از جمله این جزئیات هستند.

مشاوره رایگان
با قرار دادن یک یا چند میز و صندلی احتمالاً فضای اداری شما آماده شده‌ است. حالا شما می‌توانید از کارمندان بخواهید تا در این فضا برای میزبانی از مراجعین حاضر باشند. اما آیا برای گردش صحیح کار اداری نزد کارمندان فکری کرده‌اید؟ آیا قرار است مراجعین به هر شکلی در هر فضای اداری حضور داشته باشند؟ آیا در بهره‌مندی مناسب از فضای محدود ساختمان برنامه دارید؟ زیبایی محیط اداری و یا بهره‌مندی از عناصر تأثیرگذار را در نظر گرفته‌اید؟ این ‌همه در کنار ده‌ها نکته دیگر همگی الزامات طراحی معماری داخلی اداری هستند که قطعاً با قرار دادن چند میز و صندلی انجام نمی‌شوند. محیط اداری شما زمانی موفق است که از کارمندان پویا و پرانرژی برخوردار باشد. همچنین باید بتواند در نگاه مراجعین تأثیرگذار باشد. برای بهره‌مندی از یک محیط اداری پویا اجرای معماری داخلی را جدی بگیرید. در این‌باره قطعاً به نگاه تخصصی کارشناسان خبره نیاز دارید. شما می‌توانید برای هر نوع فضای اداری از خدمات مشاوره رایگان گروه فرلی دیزاین استفاده کنید.
[ نمونه کار ما ]

پروژه های ما را معرفی کنید

بنر شرکت پاکنام
طراحی داخلی ساختمان اداری برای افزایش بهره‌وری شرکت پاکنام
چیدمان مبلمان اداری آریا صنعت-فرلی
طراحی و ساخت ساختمان اداری – شرکت آریا صنعت
بنر دکوراسیون داخلی مدرن اداری ساختمان توان سرما
دکوراسیون داخلی مدرن اداری ساختمان توان سرما
بنر شرکت پارس نماد
پارتیشن بندی مقرون به صرفه شرکت پارس نماد